Načitávanie

Exteriérové služby

zateplovanie domov

Zatepľovanie rodinných domov

Hlavným dôvodom zatepľovania domu je úspora energie v zime a udržiavanie príjemnej klímy v lete. Okrem toho takýmto obnovením fasády dosiahnete estetický vzhľad aj staršej budovy. Pri zatepľovaní pracujeme buď s polystyrénom, alebo minerálnou vlnou. Odborne realizujeme všetky potrebné kroky podľa stavu budovy tak, aby následne nevznikali akékoľvek problémy napr. s vlhkosťou, plesnením, praskaním, vydúvaním, tepelnými mostami a pod.

Zaručujeme 100% kvalitu a profesionálny prístup.

Renovácia domov a fasád

Renováciou starších budov zlepšujeme nielen estetické, ale i fyzikálne a stavebné vlastnosti budovy. Povrchové úpravy fasád chránia konštrukciu múrov.
Postup pri renovácii prispôsobujeme stavu budovy, použitým materiálom, technickému stavu konštrukcií a tiež cieľu, ktorý potrebujeme dosiahnuť. Váš dom najskôr obhliadneme a navrhneme vhodné riešenie.

V rámci renovácie rodinných domov sa často vyskytuje problém s praskajúcimi drevenými podhľadmi a obkladmi. Drevo časom zosychá a znehodnocuje sa celý vzhľad domu. Tu zväčša pristupujeme ku komplexnej renovácii vrátane zmeny obkladového materiálu po dohode s majiteľom budovy.

Prístavby

Dodatočné pristavovanie garáží, prístreškov na drevo, alebo tiež rozširovanie domov, či komplexnejšia prerábka sú pomerne často objednávanými stavebnými prácami. Využitie stávajúcej steny domu Vám ušetrí náklady na prístavbu, avšak neplatí, že prístavba musí byť vždy jednoduchšia ako realizácia komplexnej novostavby. Je potrebné zhotoviť základy, obvodové múry i strechu a zvoliť vhodný a kvalitný materiál.

Nechajte realizáciu prístavby na našich BOKA makačov, radi Vás navštívime.

Ploty

Realizujeme výstavbu a montáž rôznych druhov oplotení a taktiež prerobíme Váš starý plot, s ktorým nie Ste spokojní. Pracujeme s množstvom materiálov, je len na Vašich preferenciách, pre ktorý sa rozhodnete.

Pokládka zámkovej dlažby

Zámková dlažba je vyrobená z betónu a vyznačuje sa pevnosťou a odolnosťou. Veľký výber typu a tvaru dlaždíc nám otvára množstvo možností, avšak výsledný efekt a stabilita dlažby závisí od kvality prípravy podkladu a podložia. Tu sa vždy riadime heslom "Dvakrát meraj..." Pred samotnou pokládkou dlažby vykonávame zameranie, rozplánovanie pokládky, zemné a výkopové práce s cieľom úpravy terénu, prípravu podložia a realizáciu odvodňovacích systémov.

Pokládku zámkovej dlažby nie je vhodné vykonávať v mrazivom a daždivom počasí.

Záhradné altánky

Ak si chcete vytvoriť miesto pre relax, oddych, či grilovačku na vašej záhrade, altánok je vhodným riešením. Pri stavbe altánku rešpektujeme architektúru domu a záhrady. Najčastejšie používaným materiálom na výstavbu záhradného altánku je drevo, avšak pracujeme aj so starou tehlou, kameňom alebo modernejšími materiálmi. Táto otvorená stavba môže mať rôzne tvary pôdorysu a strechy a tiež rozmanitý spôsob výplne bočných stien. Ak si chcete vytvoriť miesto pre relax, oddych, či grilovačku na vašej záhrade, altánok je vhodným riešením. Pri stavbe altánku rešpektujeme architektúru domu a záhrady. Najčastejšie používaným materiálom na výstavbu záhradného altánku je drevo, avšak pracujeme aj so starou tehlou, kameňom alebo modernejšími materiálmi. Táto otvorená stavba môže mať rôzne tvary pôdorysu a strechy a tiež rozmanitý spôsob výplne bočných stien.

Je len na Vašich preferenciách, ako bude záhradný altánok vyzerať. Naším cieľom je naplniť predstavy zákazníka.

Búracie práce

Búracie práce realizujeme ako v exteriéri, tak v interiéri. Jedná sa o ručné búranie s použitím rezacích, sekacích a vŕtacích strojov:

 • búranie domov, garáží a iných stavebných častí
 • rozoberanie striech, demontáž krovu
 • osekávanie omietky
 • búranie plotov
 • vysekávanie chodníkov
 • výkopové práce
 • demontáž starých okien
 • búranie v interiérových priestoroch - staré jadrá, priečky, zárubne...
 • osekávanie obkladov a stien
 • ďalšie búracie práce podľa potreby aj v rámci rekonštrukcií

Interiérové služby

Stavebné prerábky interiérov

Jedná sa zväčša o komplexnejšie práce v interiéri zahŕňajúce búracie práce, montáž sadrokartónu, obkladačské a podlahárske práce, omietky a maľovanie a pod. Na základe bohatých skúseností rekonštrukciu nielen zrealizujeme, ale Vám aj radi poradíme a pomôžeme zvoliť čo najefektívnejšie riešenie.

Montáž sadrokartónu

Sadrokartón je obľúbený najmä pri rekonštrukciách starších obytných a kancelársky priestorov, ale i vytváraní moderných efektných podhľadov, priečok, výklenkov vrátane zabudovaných svietidiel. Flexibilná a rýchla realizácia vytvára nespočetné množstvo možností. Dodržiavame odporúčaný technologický postup podľa typu a výrobcu materiálu.
Zabezpečíme kompletnú dodávku a montáž kvalitného sadrokartónu a vytvoríme rôznorodý interiér podľa Vašich predstáv.

Maliarske práce

Maliarske práce sú zväčša súčasťou komplexnejších realizácií, či stavebných prác s cieľom vytvoriť záverečný efekt. Zahŕňajú čistenie podkladových plôch, stierkovanie, penetračné nátery, biele i trendové farebné nátery vo viacerých vrstvách podľa potreby. Aj tu platí krédo "naplniť požiadavky a predstavy zákazníka". Vhodne zvolená farba a štýl maľovania stien v interiéri dodá priestoru celistvý dojem, ovplyvní svetelné podmienky a navodí atmosféru podľa účelu danej miestnosti.

Robíme všetky štandardné maliarske práce rôznymi technikami:

 • stierkovanie pre dosiahnutie rovného a na dotyk príjemného povrchu
 • maľovanie fasád
 • nátery konštrukcií z rôznych materiálov (ploty, podhľady, balkóny, drevené steny, či konštrukcie...)
 • penetrácie stien
 • maľovanie na bielo alebo farebne
 • lepenie ozdobných tapiet a líšt pre dosiahnutie elegantného, či luxusného nádychu

Pri týchto prácach pozakrývame priestor a nábytok ochrannými fóliami.
Ak máte pocit, že by Váš dom, byt, či kancelária potrebovali oživiť, radi Vám pomôžeme.

Podlahárske práce

Napriek tomu, že zákazník oceňuje konečný dojem z hotovej podlahy, veľký dôraz kladieme na prípravu podlahy pre samotným pokladaním parkiet. Často krát je potrebná precízna nivelizácia - vyrovnanie podkladu. Dôležitý je tiež výber vhodného materiálu podľa typu podlahy.

Obkladačské práce

Ponúkame odborné obkladanie a dláždenie keramickými obkladačkami a dlaždicami. Pracujeme s materiálom rôznych veľkostí vrátane mozaiky a zrealizujeme aj náročnejšie atypické obklady. To si vyžaduje perfektnú prípravu podkladu stien a podláh. Taktiež je potrebné priestor si poriadne premerať a rozpočítať rezy obkladačiek, šírku špáry a spôsob ich umiestnenia tak, aby v konečnom efekte pôsobili symetricky. Aby Ste s výsledkom boli spokojní, nechajte túto prácu na BOKA makačov.

Prenájom lešenia

Ak by Ste si radi postavili, či zrekonštruovali rodinný dom svojpomocne a potrebujete požičať lešenie, Ste na správnej adrese. K dispozícii pre Vás máme rámové lešenie pre bežné stavebné a fasádne práce.


Naše lešenie:


 • rýchla a jednoduchá montáž a demontáž vďaka opakovateľnosti dielov
 • k dispozícii 15 rámov s príslušenstvom
 • šírka rámu je 0,60 m
 • dĺžka rámu je 2,5 m
 • výška jedného rámu 2m
 • drevené podlahy
 • v prípade potreby krátka inštruktáž k montáži zdarma
 • po dohode možnosť montáže lešenia na určenom mieste našimi majstrami

Podmienky prenájmu:


 • Pri prevzatí lešenia je potrebné uhradiť kauciu vo výške 335 €/jeden rám, ktorá Vám bude vrátená pri odovzdaní lešenia.
 • Cena prenájmu je 30 €/deň za celé lešenie.
 • V prípade, že nemáte možnosť si zabezpečiť vlastný odvoz lešenia, dovezieme Vám ho za poplatok po dohode na určené miesto.
 • Cena za prenájom lešenia bude odpočítaná z kaucie pri vrátení lešenia.